U nás vždy byl a je duší cirkusu klaun     CZ    ENG
úvod |  o cirkusu |  fotogalerie |  kontakty |  pronájmy |  ART agentura

o cirkusu


http://plus.joj.sk/plus-tv-archiv.htmlKaskadéri sa zrazili v Glóbuse smrti
V cirkuse Romanza v Žiline sa stala nehoda. V Glóbuse smrti, hlavnej atrakcii, sa zrazili dvaja motorkári.

ŽILINA. Pri pondelňajšom vystúpení v cirkuse Romanza, ktorý sa do 30. mája usídlil pri Hypertescu, sa stala nehoda. Dvaja kaskadéri na motorkách sa zrazili v kovovej guli, ktorej hovoria Glóbus smrti. „Nanešťastie sa pri vystúpení stala nehoda. Jeden motorkár išiel dole hlavou v najvyššom bode sa mu zaseklo koleso. Spadol dole z päťmetrovej výšky a druhý motorkár ho prešiel cez hrudník. Nebola to jazdcova chyba, ale technická závada," povedal Albert Tříska, riaditeľ cirkusu Romanza.

Jazdci už dnes opravovali zničené motorky, vážnejšie zranenia našťastie neutrpeli. Číslo bude pokračovať aj pri ďalších vystúpeniach. Glóbus smrti je hlavnou atrakciou programu, traja jazdci na motorkách jazdia v päťmetrovej kovovej guli. Jeden jazdec prechádza vertikálne, ďalší dvaja ho míňajú horizontálne. Vystúpenie trvá osem minút.


autor: Ladislav KaveckýVIDEO
Kaskadéri sa zrazili v Glóbuse smrti

Spustiť len audio | Ďalšie videá nájdete na tv.sme.sk.Glóbus smrti, priemer gule je päť metrov. FOTO: PETER OPALKA

Podľa Třísku v našich končinách túto atrakciu zatiaľ ľudia veľmi nepoznajú. Jazdec ide v guli veľkou rýchlosťou. „Kolega nestihol ubrzdiť, tak ma prešiel. Všetci boli v šoku. Takáto nehoda sa nám stala prvý krát," povedal Albert Tříska ml., jazdec, ktorému sa zaseklo koleso a kolega mu prešiel cez hrudník. Jazda na motorke v kovovej guli je náročná. Vystúpeniam, s ktorými sa rok prezentujú divákom, predchádzali tri roky nacvičovania.

Záznam z vystúpenia 28. apríla v Banskej Bystrici zverejnené na youtube.com


Čítajte viac: http://zilina.sme.sk/c/5392034/kaskaderi-sa-zrazili-v-globuse-smrti.html#ixzz0p4j4P6CT


ATRAKCE PROGRAMU KASKADÉŘI V ŽELEZNÉ KOULI GLOBUS SMRTI GLOBE OF DEATH PRVNÍ V ČESKÉ REPUBLICE !!!

JAN WERICH (1905-1980)

.......Kdybych byl mladý,jel bych s cirkusem. Nudí mne to tu.Nudí. A to je to nejhorší,co se člověku může stát. Pozdravujte české a i jiné artisty. Všichni jsou fajn lidi.Všichni musí umět, aby se poctivě uživili. V žádném povolání není měřítko tomu tak přísné, jako u artistů a tak mírňoučké a benevolentní, jako u politiků a funkcionářů stran. a to je právě to, tento poznatek, který mi kalí obzory této jinak pěkné zemně. Zlomte vaz! Tak si myslím, i když to není zvykem, že bych vám měl poděkovat za vaši námahu, za vaši práci a za elán, se kterým se taková práce dělat musí,jinak to néjde.Proč vám to píšu,když to víte nejlíp? Chtěl bych, aby to vědělo víc lidí. Aby se vědělo, že je málo zaměstnání v naší zemi, ke kterému je zapotřebí takové oddnanosti a poctivosti v práci. Přál bych vám, a sobě jakožto divadelníkovi, to jest vlastně kolegovi abyste mohli pracovat v lepších podmínkách, lépe oceněni a více vážení v oněch kruzích,které rozhodují o vašich osudech, vyhlídkách a pracovních podmínkách, o odměně ani nemluvím. Mějte se dobře,mějte pěkné návštěvy, buďte zdrávi !


(Z dopisu Jana Wericha po náštěvě cirkusu - 25. července 1965)Herec Jiří Sovák:

Komediant je klasické vyjadření naši činosti. Pro mě je pojmenování komediant vyznamenáním.
Je to daleko víc než - umělec. Komediant je čistý,lidský,nefalšovaný,je v něm opravdová touha pobavit ty druhé. I za cenu kotrmelce.Herec Miroslav Horníček

Jsem vděčen životu za to,co mi dal,za možnost být účasten v tom báječném pochodu plebejcu,klaunů a komediantů, kteří ze století do století jdou, být jedním z těch,kdo vrámci
svého života zas o kus poponesou jejich strakatý šat. A pevně věřím,že ze všech zrcadel,která
jsou životu nastavována,je právě zrcadlo humoru vibroušeno nejlepe.


Režiser Zdeněk Podskalský:

"Nerad mluvím o své praci jako o umění ,sám se za umělce nepovažuji.Ti,kdo odjakživa chtěli dát lidem přijemnou chvíli odechu,kousek dobré zábavy,třeba Moliere nebo Goldoni,ti především mistrně ovládali své řemeslo.Na druhé straně jsem dost neskromný ,protože si myslím,že dát lidem trochu zábavy a smíchu je strašně cenná věc. Jsem přesvědčen, že člověk, který měl možnost se od srdce zasmát, bude aspoň půl dne lepší".


All rights reserved (c) 2004   |  Powered by Zdeněk Kašpárek